Právě je 28 bře 2024 11:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku: Ovladače grafických karet
PříspěvekNapsal: 09 pro 2005 11:08 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Thread o ovladačích, informace, odkazy, zkušenosti, problémy s instalací/odinstalací - vše na jednom místě. Prosím mody o zařazení do "Důležité" a ostatní o kázeň; nepište sem prosím moudra jako "To je príma" a podobně; mělo by to sloužit jako Grafické informační a poradenské centrum. Vítány jsou postupy pro karty nVidia.


ATI Catalyst 5.12

link na stránku: https://support.ati.com/ics/support/def ... deptID=894 (musí být povolené cookies pro support.ati.com). Na stránce jděte na Most Recent Topics a v bodech 2 nebo 3 si vyberte svůj "balíček" (buď s Display Driverem nebo Catalyst Control Centrem (vyžaduje Framework NET).

Funkčnost v GTA:SA - bezproblémová

EDIT: ovladače 5.12 bez CCC a s CP již na fóru ATI nejsou. Má-li někdo zájem, kontaktujte mě na ICQ...


Naposledy upravil siSINka dne 27 pro 2005 22:25, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 pro 2005 13:51 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Instalace nových ATI Catalyst ovladačů pro W2000 a XP

Důležité: před instalací doporučuju zazálohovat potřebná data!! Jako ideální se mi jeví záloha příslušné systémové particie progamy typu Norton Ghost nebo Arconis True Image na jiný logický disk. Podmínkou ovšem je rozdělení disku a "pořádek na céčku"; pokud totiž cpete vše na něj, těžko zazálohujete např 80 GB dat. Moje "céčko" (WinXP SP2) obsahuje včetně 1,5GB swapu cca 6 GB a záloha Norton Ghostem pak činí něco kolem 2GB. Její vytvoření je otázkou pár minut - stejně pak "přeinstalace" systému, pokud něco selže.

1. odinstalace starých ovladačů
Z nabídky Windows Start - Přístup a výchozí nastavení programů - Změnit nebo odebrat programy spustit ATI - Software Uninstall Utility. Tím dojde ke kotektnímu odinstalování všech součástí ATI software.

2. restart
Po odinstalování je nabídnut restart PC, potvrdit.

3. VGA režim
Windowsy naběhnou v rozlišení 640*480 s 16 barvami. Měl by se objevit i Průvodce novým hardwarem, který doporučuju stornovat, protože nové ovladače nejsou zatím připraveny.

4. instalace nových ovladačů
Najít připravený instalační ATI balík (popřípadě stáhnout z internetu) a spustit jej. Doporučuju Expresní instalaci. Proběhne instalace všech potřebných komponent, za případného reagování různého "ochranářského" softwaru (Kerio Personal Firewall, MS AntiSpyware,...).

5. restart
Po úspěšní instalaci je opět nabídnut restart, potvrdit

(intermezzo)
Stává se (např. mně při instalaci Cat 5.12), že po restartu nanaběhnou Windowsy korektně; v tom případě použít "tvrdý" restart na PC skříni.

6. dokončení
PC naběhne v původním rozlišení, s původním rozmístěním ikon. Doporučuju projít správnost hw konfigurace v Tento počítač - Vlastnosti - Hardware - Správce zařízení, zda někde nejsou výstražná znamení. Déle pravým tlačítkem myši na ploše spustit Vlastnosti (zobrazení) - Nastavení - Upřesnit - Možnosti a ověřit nainstalovanou verzi Catalystů. Na stejné záložce povypínat nepotřebné (já nechávám zaškrtlé jen Akcererace WMV. Dále na záložce VPU Recover vypínám odesílání hlášky společnosti ATI. Nakonec je možno smazat dočasný adresář C:\ATI, který se vytvořil při instalaci. Po provedení všech úprav a změn v nastavení ovládačů, obrazovky, popř. DirectX či OpenGl doporučuju ještě jeden restart PC.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 pro 2005 15:39 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 15 kvě 2005 15:43
Příspěvky: 5726
Bydliště: Manley, Sydney
Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
GFW/X360 Live Nick: kenny01m
Graficka karta: ATI Readeon XT9600 256mb, pameti na 400mhz...
problém:
Spatne zobrazovani - rozmazanost.
Reseni: Nainstalovani ovladacu na monitor od vyrobce.
Pred Readeonem jsem mel GeForce5200 64mb vse slapalo OK...
Po instalaci ovladacu Catalyst 5.12 se ze zahadnych okolnosti rozmazalo vse. Rozmazani nebylo priliz znacne, ale pri praci to celkem vadilo. Nevedel jsem co s tim, protoze pri nizsich rozlisenich bylo vse v poradku. Problem byl v tom, ze jsem nemel naistalovane ovladace od vyrobce (ADI). Po instalaci ovladacu na monitor se vse vratilo do normalu...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 pro 2005 20:11 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
ATI Catalyst 5.13 vyšly 21.12.2005

Zatím pouze ve verzi s Catalyst Control Centrem, vyžadující Framework NET. Verze s Control Panelem zatím nikde není... a kdoví, zda oficiálně vůbec bude.

O svátcích otestuju tu verzi z CCC (pokud neseženu CP) a hodím sem případně upravený postup (re)instalace. Popřípadě (pokud už vyjdou) Omega drivery z http://www.omegadrivers.net/

Hlavní změnou je podpora AVIVO http://www.cdr.cz/a/16211 na některých kartách; ovšem některé zdroje http://www.tweaktown.com/articles/857/a ... index.html
uvádějí, že došlo i k podstatnému nárůstu výkonu v některých hrách.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 pro 2005 21:31 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Catalyst 5.13 s CCC
...tak, vyzkoušeno, v GTASA bez problémů...

Jediným problémem je instalace jazykových mutací 5-13_xp-2k_ccc_29124.exe. Protože po "normální instalaci" přepínání jazyků nefunguje, je nutno použít jiný než defaultní způsob instalace (...po delším pátrání jsem zjistil, že aplikace neumí najít defaultní adresář instalace CCC :shock: ...testy mi vracely hlášky "...C:\Program not found" ---> čili program nerozezná adresář "Program Files", ale "vidí" pouze adresář "Program").

Proto po nainstalování balíku 5-13_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu_29124.exe (instalace je výše...) doporučuju pro ty, kteří chtějí funkční češtinu i s nápovědou, následující postup:

1. Z Přidat nebo ubrat programy odinstalovat Catalyst Control Center (pouze toto!!)
2. Spustit jazykový balík CCC 5-13_xp-2k_ccc_29124.exe, vybrat Volitelnou instalaci a tam změnit cílový adresář tak, aby v něm nebyly mezery - já použil C:\ATI-CCC.
3. Vybrat komponenty Main, Help, Skins a požadované jazyky
4. Potvrdit, restart,....

CCC po restartu je v češtině, včetně nápovědy. Pokud ne, změnit v Preferences...

------------------------------------------------------------
- CCC vyžaduje Framework.NET 1.1
- Soubory jsou ke stažení zde: https://support.ati.com/ics/support/def ... tionID=640


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 led 2006 10:43 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Vyšly nové ovladače na ATI, Catalyst 6.1
https://support.ati.com/ics/support/def ... tionID=640

Změny: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/ ... notes.html

Zatím jsem je neinstaloval. Až po 25.1.2005......


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2006 20:04 
Soldier
Soldier
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2005 09:32
Příspěvky: 423
tak co uz si to nainstaloval?


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 úno 2006 20:28 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Ano, v pondělí (zároveň s novou grafárnou) - žádné problémy. Instalace stejná jako 5.13...

Žádný problém s češtinou, dá se stáhnout přímo CZ verze.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 úno 2006 21:50 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Dnes se objevily další ATI ovladače, Catalyst 6.2

Server je ale zatím dost přetížený a přímý link s souborům není možné zadat. Hledejte tedy na http://www.ati.com

(Mám je doma, ale instalovat je budu až zítra/pozítří. Pokud bude nějaký neočekávaný problém, dám vědět.)

Instalace popsána zde: https://support.ati.com/ics/support/def ... onID=20870


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 bře 2006 17:04 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Catalyst 6.3
http://www.cdr.cz/link/11646


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13 dub 2006 12:34 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Catalyst 6.4
https://support.ati.com/ics/support/def ... onID=22019


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2006 13:26 
Chieftain
Chieftain
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2005 12:47
Příspěvky: 4486
Bydliště: Bohnice
Oblíbené GTA: GTA IV
GFW/X360 Live Nick: tmx643
Blééé. Ta 6.4 mi úplně rozjebala skoro všechny hry! To je fuj! Co to pustili ven??


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2006 14:00 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
tmx píše:
Blééé. Ta 6.4 mi úplně rozjebala skoro všechny hry! To je fuj! Co to pustili ven??
Instaloval jsi je správně? Tzn. včetně úplné odinstalace starých, restartu do 640*480 a následné instalace nových?


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 dub 2006 14:34 
Chieftain
Chieftain
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2005 12:47
Příspěvky: 4486
Bydliště: Bohnice
Oblíbené GTA: GTA IV
GFW/X360 Live Nick: tmx643
Jo, komplet. Teda ne do 640x480, protože to mi ani wokna nezobrazí, ale hodilo to nastavení, jaký bylo po instalaci systému.
Nevím čím to. Už jsem tam vrátil původní a zase to pěkně funguje. Mám Radeona X600 Pro od Gigabyte. Win XP prof. s nainstalovaným SP2... :?
Každopádně ty předchozí ovladače mi fungují bezvadně, takže to nějak neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 kvě 2006 17:57 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Tak protože jsem dříve neměl čas, nainstaloval jsem Cat 6.4 až včera. Vůbec nikde (ve hrách) jsem problémy nepozoroval, navíc mi zmizelo občasné poblikávání některých keřů ve Far Cry (noční mise venku, cca polovina hry).

Zas tak moc her ale nemám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz