Právě je 17 říj 2018 19:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: The Saboteur
PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 18:48 
Administrátor
Administrátor

Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Vyšla Mrazíkova čeština (hru nemám, jen informuju).

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 19:56 
High roller
High roller

Mě angličtina vůbec nevadila, řekl bych že i bez češtiny bys rozuměl všemu.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 20:34 
Administrátor
Administrátor

Mě tenhle sabotér vůbec nezajímá, jen informuju ostatní, kteří třeba na češtinu čekají.
Osobně jsem nervózní i z Tetrisu v angličtině ;-)

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 20:40 
Administrátor
Administrátor

Kdyz tetris tak jedine v rustine :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 20:45 
Administrátor
Administrátor

Nebo.

V ruštině jsem ještě hrál Perestroiku (skákající "žába" po mizejících listech leknínu). A ve Stalkerech preferuji ruský dabing.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 20:46 
Administrátor
Administrátor

Tak STALKER v anglictine je polovicni. Metro2033 bych si bez ruskeho dabingu ani nekoupil, patri to k atmosfere.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2010 23:36 
Soldier
Soldier

Oblíbené GTA: GTA IV
GFW/X360 Live Nick: posila87cz
Perestroiku mam nejradsi ve verzi, kterou programoval kamarad ( Ljaguska )
:)

DaVca: A co Mafia? Cesky nebo anglicky?

DaVca píše:
http://www.gametrailers.com/user-movie/5-year-old-review-saboteur/339826?playlist=featured

To toho Sabotera fakt delali 5+ let? Jsem si rikal "Na to, ze to v EA delali urcite maximalne rok a pul, tak je to jedna z jejich lepsich her"

PříspěvekNapsal: 06 dub 2010 15:55 
Soldier
Soldier

Oblíbené GTA: GTA IV
GFW/X360 Live Nick: posila87cz
Před nějakým tím pátkem jsem The Saboteur úplně dohrál (tj. získal jsem všechny achievementy). Původně jsem chtěl napsat nějakou über recenzi, ale nějak se k tomu nemám (bych si musel natrénovat, jak se recenze vlastně má psát :) ). Byla by ale škoda nenapsat vůbec nic.

Důležité info pro lidi, kteří o hře nikdy nic neslyšeli: hráč má možnost, podobně jako v Assassin's Creed, lozit po budovách. Hra se odehrává v období okupoce Francie německými vojsky za 2. světové války. Odehrává se ve virtuální Francii, kde asi polovinu státu zabírá město Paříž.

Ve hře je možné dělat příběhové mise, vedlejší mise a takzvaná ambient freeplay. Mise jsou typu přivez/odvez, zachraň, zabij, znič + několik málo příležitostí si zazávodit. Freeplay aktivity jsou typu zabij, znič, vylez někam vysoko (+ střílení ptáků, sledování dívek v night clubu a v tomtéž místě minihra házení nožů) a jsou rozesety po celém světě, dá se ve hře za herní měnu koupit mapa jejich rozmístění a pokud je budete plnit, bude ve městě opticky méně nacistů a lépe se vám před nimi bude utíkat v případě alarmu.

V průběhu hraní hráč získává perky za různé miniúkoly (nepř: přejeď 20 nacistů autem, vystřel 10x ze sniperky tak, aby projektil zabil 2 lidi, ...), které odemykají nové dovednosti, zbraně nebo automobily (např. několik druhů stealth killu, zbraně s tlumičem, ...). Díky perkům se hra postupně spíš zjednodušuje a otevírají se nové taktiky.

Přestože jsou mise dost stereotypní, myslím, že je dokázali tvůrci pěkně zabalit do různuch situací a prostředí a tím je osvěžit. Například jednou máte zničit hlídkovací věž na střeše domu, podruhé železniční most, a jindy zase generálův obrněný transport. Často je také možné řešit misi několika způsoby. Máte zničit náklaďáky se zásobováním, které tankují na čerpací stanici? Ok, tak sabotujete čerpací stanici pomcí dynamitu? Použijete AA Gun na střeše nedalekého domu? Nebo dynamit nastražíte do svého auta, rozjedete se proti náklaďákům a vyskočíte?

Pokud v průběhu mise zemřete, hra vám nabídne restart od nejbližšího checkpointu, takže je i příjemné s alternativními postupy experimentovat, protože nemusíte zbytečně opakovat začátek mise. V cutscénách vám postavy nějaký alternativní postup nastíní, bohužel mi cutscény přisly dost nudné až otravné, takže jsem je přeskakoval a často se pak nedozvěděl, že jsem mohl použít nějakou pěknou cestu po střechách (tu jsem pak objevil až náhodou později při plnění freeplay aktivit).

Herní mechanika je dost jednoduchá. Myslím, že by se dala popsat několika jednoduchými pravidly, které se mi dokonca hra snažila v úvodu zdělit, ale protože jsem hlava dubová, nezapamatoval jsem si je a objevoval je v průběhu hraní. Když jsem v polovině hry všechna pravidla prokoukl, přišlo mi ale, že nehraju "simulátor" francouzského odbojáře v 2. světové válce, ale logickou hru (to není na škodu, dokud je to zábava). Ta by navíc byla extrémně jednoduchá, protože se získáním některých zlatých perků nebyl problém potichu zabíjet nacisty a bez podezření likvidovat jejich vybavení. Freeplay se stala během, ve kterém se v mých stopách ozývají exploze a na zem padají mrtví němci.

Uff ... teď už jen rychle. Hra je zvláštně stylizovaná: obsahuje černobílé oblasti (jen světla v oknech jsou žlutá, nacistické symboly + krev červené, modré šátky rezistance), ve kterých panuje špatná nálada a je nad nimi velký černý mrak, který zakrývá slunce. V černobílých oblastech je pořád jakoby noc a V NOCI je ve hře hodně ŠPATNĚ VIDĚT. A pravě v těchto oblastech plníte většinu misí a tím se časem obarví. Příběh se mi osobně nelíbíl, ale to beru jako hodně individuální věc. Auta jezdí arkádově a na tu dobu bych řekl, že hodně rychle (ale to je taky fajn). Město je pěkné ... víc se mi líbí barevné, protože je pořádně vidět ... obsahuje spoustu známých památek, ale ulice a střechy jsou dost repetetivní.

Závěr: pro mě nadprůměrná hra, dneska už za podprůměrnou cenu, která zabaví na několik desítek hodin, ale potom už se v ní nic moc nedá dělat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]