Právě je 18 říj 2019 15:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mass Effect - série
PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 14:28 
Administrátor
Administrátor

Oblíbené GTA: GTA IV
DaVca píše:
neexistuje inventar

'THE FUCK? Vždyť v jedničce je.. :|

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 15:09 
High roller
High roller

Neni k nicemu potreba. Misto 200+ zcela zbytecnych a nesmyslnych predmetu a zbrani (ktere se nelisi v nicem krome damage) je predmetu sice vseobecne mene, ale vice rozmanite a davaji smysl. Ona je totiz dost kravina, abys sebou na mise nosil 50 automatickych, 20 sniperu, 30 pistoli, 20 brokovnic a 50 ruznych zbroji, vsechno se to v ME2 odehrava na Normandy (coz je jedine logicke misto) pripadne v nekterych misich dostanes sanci vymenit si zbran za jinou.

Osobne jsem to rozhodne uvital (i kdyz system upgradu mi moc nesedel, protoze je to takove anonymni a moc to nepoznas - nejde si vylepsit nejakou zbran tak, abys poznal nejaky obrovsky rozdil) - min zmatkua vetsi rozdily mezi jednotlivyma zbranema. (Krogan shotgun ftw)

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 17:39 
Administrátor
Administrátor

MartenJ píše:
Neni k nicemu potreba. Misto 200+ zcela zbytecnych a nesmyslnych predmetu a zbrani (ktere se nelisi v nicem krome damage) je predmetu sice vseobecne mene, ale vice rozmanite a davaji smysl. Ona je totiz dost kravina, abys sebou na mise nosil 50 automatickych, 20 sniperu, 30 pistoli, 20 brokovnic a 50 ruznych zbroji, vsechno se to v ME2 odehrava na Normandy (coz je jedine logicke misto) pripadne v nekterych misich dostanes sanci vymenit si zbran za jinou.

Osobne jsem to rozhodne uvital (i kdyz system upgradu mi moc nesedel, protoze je to takove anonymni a moc to nepoznas - nejde si vylepsit nejakou zbran tak, abys poznal nejaky obrovsky rozdil) - min zmatkua vetsi rozdily mezi jednotlivyma zbranema. (Krogan shotgun ftw)

No tak to jo. Bál sem se, že možnost si vybrat věci víceméně zmizela. Na normandy je to ok.

Pořád má typ zbraně stejnej model, akorát jinou texturu (resp. barevný odstín)?

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 17:41 
High roller
High roller

Prave ze ne, tech par zbrani ktere ve hre jsou se celkem odlisuji od sebe navzajem.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 18:44 
Administrátor
Administrátor

MartenJ píše:
Prave ze ne, tech par zbrani ktere ve hre jsou se celkem odlisuji od sebe navzajem.

good.

also právě jsem narazil na nový modely zbraní. Až na Ferosu, ale ty už jsou celkem silný (200+ dmg).

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 19:41 
Administrátor
Administrátor

Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
No dobre, ale behem cele hry jsem narazil na: dve pistole, tri utocne pusky, tri odstrelovacky, tri samopaly a asi 10 specialnich zbrani (z nichz jsem pouzivam stale jednu). Na brokovnici jsem za hru nesahl vubec.

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 20:26 
High roller
High roller

No a? Je to RPG, neocekava se, ze kazdy hrac bude pouzivat porad stejnou zbran. Ja zase za celou hru pouzival jen brokovnici a ani jsem nesahnul na utocnou pusku, ani na odstrelovacku. O tom ta hra prece je ...

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 20:28 
Administrátor
Administrátor

Prave. Najit za celou hru asi 15 zbrani mi prijde dost malo...

PříspěvekNapsal: 12 úno 2010 20:39 
High roller
High roller

Jasne, ME1 a ME2 jsou na uplne opacnych stranach extremu. Prvni dil ma nesmyslny pocet naprosto zbytecnych zbrani, ktere nijak nelakaji k pouzivani, a at mas jakykoliv model (stejneho druhu zbrane) - nezmeni to vubec styl jakym muzes hrat. ME2 ma fakt malo zbrani, ale (alespon z toho, co jsem videl u brokovnic/pistoli/SMG) kazdy novy model meni zpusob hry a musis tomu alespon trochu prizpusobit taktiku.

Osobne preferuji druhy extrem, ale je jasne, ze nejlepsi by byl kompromis. Druha vec je, ze ME2 je oproti prvnimu dilu mnohem mene odlisny co se obtiznosti tyce. Prakticky jsou tam jen tri faze obtiznosti nepratel: Tutorial, nepratele v misich pro pratele, posledni mise. Prakticky vic zbrani nepotrebujes, na posledni misi si proste vsechny tebou pouzivane zbrane upgradnes a to ti bez problemu staci...

Coz teda neznamena, ze je to v poradku. Ale me osobne to vyhovovalo mnohem vic, nez ME1 (kde jsi bojoval proti opticky stale stejnym nepratelum, ale musel jsi pouzivat zbrane co delaly o 200 vetsi dmg nez zbran co jsi mel na zacatku ...)

PříspěvekNapsal: 14 úno 2010 01:22 
High roller
High roller

Asi uz jsem zjistil, co mi tak vadi na pribehu ME2. Resp. ne vadi, ale co mne docela zklamalo. Vsechno je tam prezentovano jako fakt. A vubec tohle plati pro vsechna RPG. I Dragon Age tim trpi. I Fallout 3.

Mass Effect hned na zacatku vyvolal ohromne mnozstvi otazek. Proc Saren zradil? Jak kontroluje hordu Geth? Komu Saren slouzi? Kde se vlastne Geth berou? Jak funguji? Na jakou stranu se pridam ja? Co moji pratele? Jak muzu porazit obrovskou armadu Geth? A jak je mozne znicit Saren? Kdo jsou Reapers a jak muzu porazit Sovereign? Kde se tu Sovereign vzal a v cem spociva jeho moc (sila)? Co jsou kurva ty vidiny co mi strasi v hlave? Kdo jsou Protheans?

A take je tam taky par dejovych zvratu (Saren a zrada, Matriarch Benezia a jeji navrat k dobru, cure for genophage, moznost zabiti Wrexe, Sovereign, Virgil, Citadel Relay, council ...) ktere neustale prekvapuji a udrzuji pozornost.

V tech hrach, ktere ve srovnani s ME bud pokulhavaji nebo jsou uplny fail, je mi vsechno prezentovano jako fakt. Tohle je hodne znat v ME2 a prave proto je Illusive Man neuveritelna chyba ze strany vyvojaru resp. scenaristu. To ze nemam jinou moznost nez se ridit jeho slovy je uz dost spatne ale fakt, ze on mi odvypravi prakticky vsechno, co bych si jinak musel domyslet sam. Pote, co bych neco zjistil o Collectors, me samozrejme samotneho hned napadlo, ze jsou nejak spolceni s Reapers, a kdyby to zustalo u toho tak by to nebylo uplne jiste, klidne mohlo jit o uplne novou hrozbu. No a pak me v tom utvrdi Illusive Man a je to uplna nuda...

Jedine, co v ME2 bylo nejiste a co me udrzovalo u hry jsou pak pratele a hlavne jejich loajalita. Jak uz jsem nekde psal, celou dobu jsem ocekaval ze me Miranda a Illusive Man podrazi... a ze Jacob se bud prida k Cerberus nebo ke mne podle mych rozhodnuti ve hre... nebo neco podobneho. Cekal jsem ze bude nejaka vyssi uroven s kamosi z jednicky a to se samozrejme taky nestalo (v puvodnim ME jsem sexoval s Liarou, ve dvojce je setkani s ni ABSOLUTNI HRUZA) ... coz pak zpusobilo castecne zklamani.

S dostupem casu mi vlastne ME2 pripada min a min jako skvele akcni RPG s uzasnym pripadem a vic jako strilecka s decentnim pribehem a uzasnou interakci s prateli... takove Gears of War se skvelymi dialogy.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2010 02:09 
Administrátor
Administrátor

SPOILER ALERT
Ja ocekaval zradu EDI. Po te pasti na lodi collectoru vypadlo na chvili na Normady xsystemu (mj i EDI) a objevil se Jokerovi na obrazovce ten jejich hlavni picmulik /Den Nezavislosti style/. Po zajimave clanku v indexu o boji pomoci pocitacovych viru jsem ocekaval jeji nakazeni a naslednou zradu v nejmene vyhodou chvilku.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2010 04:07 
High roller
High roller

Navrhuju rozdelit topic na "Mass Effect - spoiler topic" a "Mass Effect - bez spoileru" nebo tak neco.

SPOILERS AHEAD:
To me neuveritelne nasralo. Uz ve chvili kdy rekli "you'll have to take the shuttle to your next destination" mi bylo jasne, ze na lod zautoci. A jeste ke vsemu te nuti vzit si cely tym (pritom prakticky potrebujes jen 2) a neni zadna moznost nikoho tam nechat. Sice je docela zabavne hrat za Jokera a uvital jsem to zpestreni ale z hlediska pribehu a interakce je to k nasrani. Libila se mi ale nasledna zmena vztahu EDI a Jokera.

PříspěvekNapsal: 14 úno 2010 14:11 
Administrátor
Administrátor

Neni treba, hodlam stejne pridat tlacidlo spoiler

PříspěvekNapsal: 14 úno 2010 15:03 
Administrátor
Administrátor

DaVca píše:
Neni treba, hodlam stejne pridat tlacidlo spoiler

až budou kalendáře..

PříspěvekNapsal: 23 dub 2010 17:10 
Administrátor
Administrátor

10-16.5.2010 bude ME2 k dostání (snad) za pětistovku: http://recenze.surtep.cz/216-5-her-v-5ti-tydnech-za-50/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]