Právě je 07 čer 2020 07:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pozitivní stránka NO-CD
PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 15:16 
Ghetto Star
Ghetto Star

Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Vím,že toto téma je tady už omleté až na dřeň,přesto chci tady uvést příklad.Asi víte,že mi už asi rok nefunguje originálka,ale asi nevíte,že jsem si ji vypálil jako zálohu.Dneska jsem ji nainstaloval,ale to je jasné,že by mi bez no-cd nefungovala.Tak jsem si ho stáhl (nastesti bez viru),a aplikoval.jede to jak na másle.To je moje první zkušenost s crackem.Vidíte,že v takovémto případě je crack ospravedlněn.Je to tak správně??

Předmět příspěvku: Re: Pozitivní stránka NO-CD
PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 15:33 
V.I.P
V.I.P

Tobě v tomto případě nic jiného nezbylo než postupovat tak jak píšeš nebo si koupit novou originálku.
Na druhou stranu jsou IMO cracky svinstvo obdobně jako trainery neboť jejich aplikování je "zásah" do hry samotné či přímo do exe souboru hry (v případě trainerů). Navíc 90% cracků pochází z rukou ruských hackerů, jsou zavirované a můžou ti poškodit hru, systém či dokonce celý počítač. Než se uchýlit k tvou uvedené alternativě tak bych radši byl na médium opatrnější, neleštil bych s nim podlahu či desku stolu a tím se vyvaroval poškrábání. Když už by se tak stalo tak bych zkusil uplatnit reklamaci (občas to i vyjde) nebo bych těch pár stovek za nový originál obětoval než riskovat to, že se může stát, že budu muset reinstalovat hru, systém či v nejhorším případě začít šetřit na nové PC.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 15:53 
Ghetto Star
Ghetto Star

Lukaso píše:
Tobě v tomto případě nic jiného nezbylo než postupovat tak jak píšeš nebo si koupit novou originálku.
Na druhou stranu jsou IMO cracky svinstvo obdobně jako trainery neboť jejich aplikování je "zásah" do hry samotné či přímo do exe souboru hry (v případě trainerů). Navíc 90% cracků pochází z rukou ruských hackerů, jsou zavirované a můžou ti poškodit hru, systém či dokonce celý počítač. Než se uchýlit k tvou uvedené alternativě tak bych radši byl na médium opatrnější, neleštil bych s nim podlahu či desku stolu a tím se vyvaroval poškrábání. Když už by se tak stalo tak bych zkusil uplatnit reklamaci (občas to i vyjde) nebo bych těch pár stovek za nový originál obětoval než riskovat to, že se může stát, že budu muset reinstalovat hru, systém či v nejhorším případě začít šetřit na nové PC.

1.těch pár stovek nemám
2.otestoval jsem to antivirama
3.uz vyprsela dávno záruka
4.dvd nemám poškrábaný,dvd mám nalomený...
takze mi nic jinyho nezbylo (samozrejme kdybych mel love,tak bych koupil.)

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 16:08 
V.I.P
V.I.P

Fun1k píše:
1.těch pár stovek nemám
2.otestoval jsem to antivirama
3.uz vyprsela dávno záruka
4.dvd nemám poškrábaný,dvd mám nalomený...
takze mi nic jinyho nezbylo (samozrejme kdybych mel love,tak bych koupil.)

1. chápu
2. není to 100% jistota, je to přeci jen zásah do kódu hry (v některých případech možná i do systému aniž o tom víš) ať už s dobrým či špatným úmyslem
3. smůla
4. nějak se to stát muselo, nejspíš selhání lidského faktoru (opatrnost měla být na místě)
tvoje argumenty chápu a rozhodnutí je jen tvá volba, jen píšu svůj názor, alternativy a možné dopady... :wink:

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 16:25 
Administrátor
Administrátor

Dalsi argument pro pouzivani STEAMu...

Nevim, kterak je to se zakonem v CR. Jde o to, zda si kupujes fyzicky hru, nebo licenci. V prvnim pripade mas po zniceni media smulu, nebot si kupujes jen to medium a v takovem pripade stazenim hry porusujes zakon i kdyz mas hru koupenou, ale medium je necitelne. V druhem pripade (na jehoz principu funguje steam) kupujes licenci. Fyzicky zadne medium nemas, ale legalne si hru muzes stahnout a instalovat kolikrat chces (STEAM umoznuje i zalohu na tve vlastni DVD).

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 18:18 
Administrátor
Administrátor

DaVca píše:
Dalsi argument pro pouzivani STEAMu...

Nevim, kterak je to se zakonem v CR. Jde o to, zda si kupujes fyzicky hru, nebo licenci. V prvnim pripade mas po zniceni media smulu, nebot si kupujes jen to medium a v takovem pripade stazenim hry porusujes zakon i kdyz mas hru koupenou, ale medium je necitelne. V druhem pripade (na jehoz principu funguje steam) kupujes licenci. Fyzicky zadne medium nemas, ale legalne si hru muzes stahnout a instalovat kolikrat chces (STEAM umoznuje i zalohu na tve vlastni DVD).

Kupuješ licenci i při fyzickém koupi hry. Jenže, když ji poškrábeš=zničíš, NIKDO ti nedá (respektive neprodá) za symbolický poplatek nové médium. Bohužel... :roll:

U Steamu, viz DaVca. Drobnou nevýhodou může být (předpokládám dočasně) menší podpora i jiných jazyků (Bioshock vyšel u nás v CZ, ze Steamu CZ verzi nestáhneš). A dále nemožnost (někdy) použití modifikací (prý to nejde např. u série GTA ze Steamu...)

------------
ad) NoCD patche: Používání prostředků na obejítí ochrany autorského díla je u nás Autorským zákonem zakázáno (trestné). Proto nečekej (Fun1k), že ti to někdo bude tady veřejně schvalovat. Na druhé straně - vezměme příklad: máš zakoupenou hru (CD, manuál, návod, resp. doklad o platbě). Nainstaluješ, stáhneš si medicínu (aby mohlo CD zůstat při hraní v krabičce). Najednou na tebe doletí sw policie, najdou na PC hru. Ty se prokážeš tím orig. CD, fakturou... myslím, že tě za použití NoCD patche nezastřelí... :wink: Respektive nezastřelí kvůli té hře - horší to bude v případě máje, fotošopu, autokedu, maxe a podobných ukradenin.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 18:31 
Immortal
Immortal

Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
siSINka píše:
A dále nemožnost (někdy) použití modifikací (prý to nejde např. u série GTA ze Steamu...)

Hmm...ako by TOTO zabezpecili?

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 18:34 
Administrátor
Administrátor

Příklad. GTASA verze ze Steamu je ve verzi 3.0 (oproti naším běžným 1.0 a 1.01). Modifikace na tuto verzi nejdou aplikovat (dle steamáckého fóra). Naše krabičáky můžeš modifikovat jak chceš (addony...)

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 18:50 
Immortal
Immortal

Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
siSINka píše:
Příklad. GTASA verze ze Steamu je ve verzi 3.0 (oproti naším běžným 1.0 a 1.01). Modifikace na tuto verzi nejdou aplikovat (dle steamáckého fóra). Naše krabičáky můžeš modifikovat jak chceš (addony...)

Aha :))) Tak to bude pravdepodobne rovnako "nemodifikovatelne" ako verzia 2.0. Trik bol v tom, ze .exe pri spustani hry kontroloval velkost IMG suborov. A ono stacilo vytvorit novy IMG subor a pridavat modely do neho :D

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 18:55 
Administrátor
Administrátor

Nakonec to třeba nějak jde zmastit, ale je to hodně pracné, s nejasným výsledkem... prostě v GTASA CHCI mít satelitní mapu a češtinu a nebudu riskovat, že mi to stemácká verze neumožní. To si nechám raději svoje DVD a patch 1.01...

U MaxPayna 1+2 jsem to risknul a češtinu (engine hry i komixy) jsem do hry nakonec dostal. Ale není to nic jednoduchého (na pár češtinách do her jsem kdysi dělal, tak si ještě pamatuju několik how_to :wink: )

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 19:08 
V.I.P
V.I.P

Kolji píše:
Aha :))) Tak to bude pravdepodobne rovnako "nemodifikovatelne" ako verzia 2.0. Trik bol v tom, ze .exe pri spustani hry kontroloval velkost IMG suborov. A ono stacilo vytvorit novy IMG subor a pridavat modely do neho :D

Řekl bych že je to pouze u verze 3.0 a možná "steamovské" 2.0.
Já mám 1.00 a 2.0 (special edition) obě v krabicové verzi a modifikace mi fungujou bez problémů (kromě Hot Coffee samozřejmě který znepřístupňuje verze patchnutá na 1.01 a výše).

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 19:19 
Gangsta
Gangsta

měl bych jednu otázku. když bych si koupil Orange box, nemohl by Steam nějak zkontrolovat že je to origoš a dát mi možnost si hru třeba zálohovat nebo stáhnout?

PříspěvekNapsal: 18 dub 2008 21:26 
Administrátor
Administrátor

Když koupíš Orange Box, nainstaluješ v prvním kroku Steam, vytvoříš si účet s heslem a následně nainstaluješ zakoupené hry (a Steam si to "zapamatuje"). Bez aktivace na Steamu totiž ty hry z Orange Box vůbec nerozchodíš, aspoň ne legálně.

Pak můžeš klidně dévédéčka rozlámat a hry smazat z účtu. Prostě vždycky můžeš znova Steam nainstalovat (ten je zadarmo), přihlásit se ke svému účtu (objeví se ti ihned hry, které máš zakoupené) a můžeš je celé stáhnout. Jediné, co potřebuješ, je ten účet.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2008 14:49 
Gangsta
Gangsta

tak to je hustý :mrgreen: tak to asi budu chtít Orange box na narozky

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]