Právě je 08 kvě 2024 18:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 pro 2006 22:25 
Godfather
Godfather
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2005 23:14
Příspěvky: 2879
Bydliště: U mě doma
Oblíbené GTA: GTA: Vice City
a ja taky :mrgreen: :oops:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 pro 2006 22:55 
BAN
BAN
Uživatelský avatar

Registrován: 14 črc 2005 23:03
Příspěvky: 5645
Bydliště: Láskosvět
Jako obvykle jsem vas vsechny poucil svym neuveritelnym vzdelanim a inteligenci :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 pro 2006 15:16 
Warlord
Warlord
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2005 13:04
Příspěvky: 5297
Bydliště: New York City
wolfest: vztahuje sa to len na ZARUCNY SERVIS... ne na pozarucny, pise to aj v tej citaci co tu dal sisi :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 pro 2006 18:16 
BAN
BAN
Uživatelský avatar

Registrován: 14 črc 2005 23:03
Příspěvky: 5645
Bydliště: Láskosvět
Obavam se vsak, ze to tak bud neni, nebo jsou servisaci hloupi a neznaji zakony, no...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2006 11:53 
V.I.P
V.I.P
Uživatelský avatar

Registrován: 29 čer 2005 08:40
Příspěvky: 3627
Bydliště: Virtuální realita
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
siSINka píše:
V Občanském zákoníku žádný termín 30 dní na opravu uveden není - věřím svým očím a zákoníku, který mám na stole. Patent na rozum samozřejmě nemám, proto by mě OPRAVDU zajímal konkrétní paragraf. Budeš muset vedoucího a manažera firmy ještě jednou kontaktovat ;-)

To neznamená, že si takovýto termín nemůže servis-zákazník domluvit při prodeji věci, např. podle § 625. Pak je servis opravu povinen provést v dohodnuté lhůtě.


No pokud teda já dobře koukám do zákona č. 513/1991 Sb., Obchodní zákoník, ve znění pozď.předpisů, tak § 625 se zabývá problematikou dopravy či přepravy věci a to nemá se záručními lhůtami pranic společného. Jinak máš ale pravdu že ve výše uvedeném zákoně není o nařízené délce lhůty ani zmínka.

Touto problematikou se zabývá podle § 432 i § 436 až 441 tohoto zákona. Konkrétně § 437 odst. 3 až 5 - cituji "(3) Požaduje-li kupující odstranění vad zboží, nemůže před uplynutím dodatečné přiměřené lhůty, kterou je povinen poskytnout k tomuto účelu prodávajícímu, uplatnit jiné nároky z vad zboží, kromě nároku na náhradu škody a na smluvní pokutu, ledaže prodávající oznámí kupujícímu, že nesplní své povinnosti v této lhůtě.

(4) Dokud kupující nestanoví lhůtu podle odstavce 3 nebo neuplatní nárok na slevu z kupní ceny, může prodávající sdělit kupujícímu, že vady odstraní v určité lhůtě. Jestliže kupující bez zbytečného odkladu po obdržení tohoto sdělení neoznámí prodávajícímu svůj nesouhlas, má toto oznámení účinek stanovení lhůty podle odstavce 3.

(5) Neodstraní-li prodávající vady zboží ve lhůtě vyplývající z odstavce 3 nebo 4, může kupující uplatnit nárok na slevu z kupní ceny nebo od smlouvy odstoupit, jestliže upozorní prodávajícího na úmysl odstoupit od smlouvy při stanovení lhůty podle odstavce 3 nebo v přiměřené lhůtě před odstoupením od smlouvy. Zvolený nárok nemůže kupující bez souhlasu prodávajícího měnit.

Z toho vyplývá že kupující může stanovit dodatečně přiměřenou lhůtu prodávajícímu na opravu či jiné odstranění vad zboží ale není nikde dáno že to musí být oněch 30 dnů. Ale mě to už teď celkem nějak netrápí, zprovoznil jsem si starší pc (tu 1,7čku :mrgreen: ) no a než uplyne slibovaná doba 1 měsíce tak si znova dohraju GTA III (sisi mě tím nakazil :mrgreen: ) a pak VC :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2006 13:07 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Dnes a ve čtvrtek ještě něco musím dělat a pak na gta3 tvrdě najedu :mrgreen:

30 dní platí u záruční opravy - viz Zákon o ochraně spotřebitele (a viz debata výš).


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 pro 2006 16:26 
V.I.P
V.I.P
Uživatelský avatar

Registrován: 29 čer 2005 08:40
Příspěvky: 3627
Bydliště: Virtuální realita
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
siSINka píše:
Dnes a ve čtvrtek ještě něco musím dělat a pak na gta3 tvrdě najedu :mrgreen:

30 dní platí u záruční opravy - viz Zákon o ochraně spotřebitele (a viz debata výš).


jo jo já jsem jen narážel na ten § 625 cos uváděl, ale tos asi myslel v zákoně o ochraně spotřebitele, tam jsem se nedíval, ale to je jedno hlavně že můžu aspoň něco pařit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bez pc celý měsíc (víc či míň) bych asi nepřežil :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz