Právě je 08 kvě 2024 22:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Jaka konzole se vam zda nejlepsi??
playstation 3 38%  38%  [ 5 ]
nintendo wii 8%  8%  [ 1 ]
Xbox 360 54%  54%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 13
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 18:58 
Homie
Homie

Registrován: 12 lis 2006 14:33
Příspěvky: 70
plobo píše:
pro mě rozhodně PC.
MrSrotak: Nvm, ale podle mě grafika není úplně všechno... a mě rozhodně nezajímá jestli to auto má tamhle odlesk od tamhle toho, je to krásně vyhlazený a realistickou barvu, nebo když to má náhodně udělanej odlesk kterej se někdy objeví (a nemusí být vůbec) je to trošku zubatější a má to jen podobnou barvu... :?
hele ale pochop ze na nektere PC hry ti lidi z vysoka se*ou vem si treba hru Spider-man2 na PC udelali nechutnej kram grafika pryc pribeh na to abys hral asi hodinu.. na PS2 ti dali cely new york misto a grafika super pribeh velikej bylo to realne proste tim chci rict ze hry na PC vzdy jent ak odfrknou udelaji par ukolu a na konzle se vic venuji.. to stim SA.. to se proste stane:) ale PS2 je vetsi kram nez PC tedka se bavime o NEXT GEN:) a ne o OLD GEN:)


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 19:01 
Homie
Homie

Registrován: 12 lis 2006 14:33
Příspěvky: 70
siSINka píše:
Ještě k té připojitelnosti klávesnice a myši ke konzolím: jak toto podporují hry? Je možno si nastavení kláves měnit?

jj ale jestli myslis na hry a ne na praci v konzoli tak na hry je milionkkrat lepsi joystick protoze ti padne presne doruky a muzes si vpoho lehnout nebo sednout na gauc a pritom z klavesnici musis kje stolu.. a to ovladani joystikem.. kdyz se odvyknes opd mysi a klavesky je to UZASNY zazitek


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 19:50 
Hoodsta
Hoodsta
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2005 19:27
Příspěvky: 128
Ale k PC muzes mit taky joystick a me teda nevadi sedet u stolu


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 20:02 
Godfather
Godfather
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2005 23:14
Příspěvky: 2879
Bydliště: U mě doma
Oblíbené GTA: GTA: Vice City
MrSrotak: asi ti nedochazi ze za nejakej ten rok uz budou NEXT-GEN PC takze nejaky NEXT-GEN konzole nebude nic extra :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 20:40 
Homie
Homie

Registrován: 12 lis 2006 14:33
Příspěvky: 70
parman píše:
MrSrotak: asi ti nedochazi ze za nejakej ten rok uz budou NEXT-GEN PC takze nejaky NEXT-GEN konzole nebude nic extra :roll:
tak jestli mas tucny konto tak ses zavodou no:)

edit: za nejakej ten rok hodne roku to bude stat prijatelnou CENU


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 20:48 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2005 18:57
Příspěvky: 11677
Bydliště: Czech Republic, Prague
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Tak PC prekonaji papirove vykonem PS3 a XBOX360 velice brzo. Jde spis o optimalizaci pro konzole (viz San Andreas, ktery jde na PS2

Citace:
Emotion Engine

* MIPS IV-Subset
* 300 MHz (294.912 MHz)
* 128-bit Integer SIMD
* 128-bit Floating-Point SIMD
* 24KB Cache (16KB Instruction + 8KB Data)
* 16KB Scratch Pad RAM
* Co-Processor 1: FPU
o Floating Point Multiply Accumulator (FMAC) x 1
o Floating Point Divider (FDIV) x 1
o 8KB Cache (4KB Instruction + 4KB Data)
* Co-Processor 2: VU0
o Floating Point Multiply Accumulator (FMAC) x 4
o Floating Point Divider (FDIV) x 1
o 8KB Cache (4KB Instruction + 4KB Data)
* Vector Processing Unit: VU1
o Floating Point Multiply Accumulator (FMAC) x 5
o Floating Point Divider (FDIV) x 2
o 32KB Cache (16KB Instruction + 16KB Data)
* 450 Dhrystone MIPS
* 6.2 GFLOPS
* Geometry:
o 66 Million Polygons per Second (peak)
o 38 Million Polygons per Second (lighting)
o 36 Million Polygons per Second (fog)
o 16 Million Polygons per Second (curved surface generation)
* Image Processing Unit (IPU): MPEG2 Compressed Image Decoder
o 150 Million Pixels per Second
* DMA: 10 channels

Graphics Synthesizer (GS)

* 150 MHz (147.456 MHz)
* 16 Pixel Pipelines
* 2.4 Gigapixels per Second (no texture)
* 1.2 Gigatexels per Second
* Point, Bilinear, Trilinear, Anisotropic Mip-Map Filtering
* Perspective-Correct Texture Mapping
* Bump Mapping
* Environment Mapping
* 32-bit Color (RGBA)
* 32-bit Z Buffer
* 4MB Multiported Embedded DRAM
* 38.4 Gigabytes per Second eDRAM Bandwidth (19.2 GB/s in each direction)
* 9.6 Gigabytes per Second eDRAM Texture Bandwidth
* 150 Million Particles per Second
* Polygon Drawing Rate:
o 75 Million Polygons per Second (small polygon)
o 50 Million Polygons per Second (48-pixel quad with Z and Alpha)
o 30 Million Polygons per Second (50-pixel triangle with Z and Alpha)
o 25 Million Polygons per Second (48-pixel quad with Z, Alpha, and Texture)
* 18.75 Million Sprites per Second (8 x 8 pixel sprites)

Emotion Engine to Graphics Synthesizer Bus

* 64 Bits Wide
* 150 MHz
* 1.2 Gigabytes per Second Bandwidth

Main Memory

* 32 Megabytes RAMBUS DRAM
* 32 Bits Wide (Dual Channel 16-bit)
* 400 MHz (800 MHz Effective)
* 800 Megabits per Second per Pin
* 3.2 Gigabytes per Second Bandwidth

I/O Processor

* 33.8688 MHz or 36.864 MHz (selectable)
* 2MB Memory
* USB, IEEE-1394, Sound, DVD-ROM, and PCMCIA Controller

Sound Chip

* 48 Voices
* 2MB Memory
* Supports Dolby, AC3, and DTS output
.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 21:15 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Optimalizace pro konzole = zjednodušení (herních principů, ovládání a po cca roku od uvedení konzole na trh i grafiky).

Mi (kromě už uvedených výhrad) naprosto nevyhovuje ovládání gamepady, volanty a joysticky a hraní na (hnusné) TV. Do nějaké plazmy či LCD TV nemíním investovat; opravdu mi stačí prachobyčejná 17" CRT TV za 3k (skoro ji nesleduju).

Vždycky mi připadala konzole jako náhražka za pořádné PC (pro ty, kdo na PC nemají) a blbina pro malé děcka. Za málo peněz málo muziky. Jenom hry. To, že nejnověší konzole umí i něco víc, mi naprosto nestačí. Všechno to (internet, multimédia) totiž umí obyčejné PC mnohem líp. Na PC existuje ohromné množství věcí legálně zadarmo - na konzole nic (vyjma demoverzí). Na konzoli nic seriózního (práce) nelze dělat. A i kdyby šlo, psát dopis na CRT TV mě neláká.

Je to můj osobní názor, nikomu ho nevnucuju - ale taky si ho nenechám vyvrátit (nebudou-li splněny mé "požadavky", viz dřívější příspěvek. Pak byl bych ochoten konzole osobně akceptovat. Ale že bych si nějakou někdy koupil, to opravdu nehrozí.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 21:46 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2005 18:57
Příspěvky: 11677
Bydliště: Czech Republic, Prague
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Dovolim si nesouhlasit. To je zakoreneny nazor (jako s tim potetovanym napisem mam rad buchty :mrgreen: , ktery je ale mylny). Konzole uz nejsou primarne pro deti. Co se zjednodusovani hernich principu tyce tak to bych take nesouhlasil (uved nejake podstatne hry, kde se tak delo, navic etsina veci se portuje prave z konzoli). Mozna se zjednodusuje ovladani, to je pravda (aby jste mohli hrat MGS2 na PC potrebujete CELOU klavesnici a alespon 3 ruce, na PS2 staci gamepad). Ja jsem zastancem konzoli jen z jednoho duvod a to, ze na ne vychazeji spickove hry (napr. Black, MGS, ICO, Shadow of Colossus, Final Fantasy, Burnout, Resident Evil4, Mashed, Gran Turismo atd.) , ktere na PC nejsou portovany. Jiste konzoli mam jako druhy herni stroj a dost mi na ni schazi strategie (ano Nitrame uz jdu instalovat Red Alert :mrgreen: ), adventury a simulace. Ovsem na konzole nedam dopustit. Pro lidi, kteri si chteji jen hrat je to idealni reseni.

Citace:
Ale teď vážně:
Pokud nějaká konzole splní moje 4 požadavky, půjdu do ní:
1. možnost hraní na klasickém "počítačovém" LCD, pokud možno v nativním rozlišení (není nutnou podmínkou)
2. možnost hrát hry pomocí klasické PC klávesnice a myši (musí to pochopitelně umožňovat hry, včetně vlastního nabindování kláves)
3. možnost přidávání addonů ke hrám (není nutnou podmínkou)
4. možnost lokalizace her (buď oficiální češtiny nebo amatérských překladů)


1. Mozne to je jak na XBOXu360 tak PS3
2. PS3 podporuje tuto moznost a mnoho vyrobcu rika, ze podporu implantuje, ale to same se rikalo u launche PS2. Jak to bude ukaze az cas. Ja tomu moc neverim, nebot kouzlo konzole je v tom lehnout si na gauc a uzivat HDTV :mrgreen:
3. Mozno jiz dnes na XBOXu360 a PS3 pres jejich web sluzby. Zatim pouze addony od vyrobcu - plati se. Zda bude mozne casem stahovat i modely vytvorene komunitou nevim, ale moc pravdepodobne to v globalu neni.
4. Ano, ale opet pouze od vyrobce (Microsoft prodava jak ceske verze her na XBOX360 tak prirpavuje i dubing - Viva Pinata)


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:00 
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 čer 2006 18:01
Příspěvky: 1261
Bydliště: Liberec, CZ
Oblíbené GTA: GTA IV
GFW/X360 Live Nick: NitramCZi
DaVca píše:
(ano Nitrame uz jdu instalovat Red Alert :mrgreen: )


no proto Z)

jinak v konzolich se moc nevyznam a z toho, co znam bych kdyz uz bral xbox


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:05 
High roller
High roller
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2005 19:52
Příspěvky: 2237
Nevim no já asi zůstanu u pc i když zase se musí brát v potaz že hry na ps a xbox se nemusí instalovat a neku*ví se systém ale stejně si myslim že viry nakonec dorazí i do světa konzolí a proto pc 4ever Z)


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:12 
BAN
BAN
Uživatelský avatar

Registrován: 14 črc 2005 23:03
Příspěvky: 5645
Bydliště: Láskosvět
Kdybych na to mel prachy, koupim si xbox360 a promitacku, a az dorazi ps3, prodal bych xbox a koupil bych ps3 ... jako stroj na hrani, s praci bych samozrejme zustal u PC. Problem je v tom ze vzhledem ke skole si ani jedno nekoupim, takze tek. :/


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:14 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Mně je jasné, že mám názor, který je možná neobjektivní. Proto jsem zdůrazňoval ono "osobně", z mého pohledu.

Nehraju zas tolik a tak často, že bych si nevybral z PC her. I kdybych měl času na hraní 3x více než dnes (pravda, mohl bych hrát i místo plácání čtyřtisicátého či kolikátého postu na fóru, že...), stejně bych neohedrál všechny, které bych chtěl. Proto mě ještě další možnosti nijak extra nelákají.

Příklad zjednodušení: osobně nemám zkušenost, pouze z doslechu či recenzí. Ale srovnej DeusEx 1 (PC) a 2 (konzole, následně portováno na PC).

Z jakéhosi nepochopitelného patriotismu hraju všechny hry zásadně v češtině, i za cenu, že bych si je měl sám přeložit :wink: Což je u konzolí problém. Málokdy kupuju hru jako novinku (GTA pochopitelně, i když i tam jsem měl objednanou českou verzi a když se překlad pozdržel, hrábnul jsem po té exkluzivní sérii s knihou a mapou), chvíli si počkám a pořizuju za lidové ceny: Far Cry 299, Riddick 199. To u konzolí taky moc nehrozí... Úmyslně pomíjím pálené hry (ne vždy jako warez, ale prostě "ochrana" před poškozením originálu), kdy je nutno konzole upravovat modchipy či co (ztráta záruky).

Televizor není moje srdeční záležitost. Nic velkého doma nemáme. "hlavní" TV v obyváku je z dob komunismu, obraz jako fotka, žádné problémy. V kanceláři malý 17". Naprosto stačí a vyhovuje. HDTV, domácí kino a podobně považuju (opět osobně!) jako naprostou zbytečnost a vůbec mě neláká. Stejně tak jako hraní na nich. Prostě každý má jiné priority. TV (spolu s mobilem a autem) považuju pouze za nutné zlo...

Nákup samotné konzole je nepochybně levnější než nákup obdobně výkonného PC (myslím ps3, xbox360). Ale připočítám-li k PC monitor a ke konzoli nějakou "slušnou" TV, připočítám-li cca 20 her (jak na PC, tak na konzole) - bude už cena možná stejná. A na té konzoli si opravdu můžu jen hrát...

Pochopitelně nikomu své přesvědčení nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:33 
Godfather
Godfather
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2005 23:14
Příspěvky: 2879
Bydliště: U mě doma
Oblíbené GTA: GTA: Vice City
siSINka predchozi velmi dlouhy post píše:
...

souhlasim ;) az na to ze TV je zlo :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 22:42 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
parman píše:
siSINka predchozi velmi dlouhy post píše:
...

souhlasim ;) az na to ze TV je zlo :mrgreen:
Napsal jsem nutné zlo - prostě (skoro) musí v baráku být (občas se kouknu, např. vyhulení, suprstár, sama doma nebo nějaká telenovela :mrgreen: *) ), ale celkově je v ní velké ho*** (z mého pohledu). Dva seriály, které průběžně sleduju, tam stejně nevysílají. A ty zbylé dva (Red Dvwarf, Haló haló) mám na VHS. Zbylí členové domácnosti jsou na tom podobně. Jsme spíše (z hlediska multimediální zábavy) PC rodina.



*) neberete to snad vážně...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 lis 2006 23:02 
Godfather
Godfather
Uživatelský avatar

Registrován: 03 srp 2005 23:14
Příspěvky: 2879
Bydliště: U mě doma
Oblíbené GTA: GTA: Vice City
pravda ze ja uz filmy taky sleduju spis na PC protoze nez ho davaj v televizi tak uz je natocenej dalsi dil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz