Právě je 19 kvě 2024 01:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

bojite sa ???
ano 32%  32%  [ 6 ]
nie 68%  68%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 19
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:15 
Warlord
Warlord
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2005 13:04
Příspěvky: 5297
Bydliště: New York City
Kolji píše:
Pre zaujimavost: Boli ste uz niekto v hypotermii? :m


len hypernove :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:23 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2005 18:57
Příspěvky: 11677
Bydliště: Czech Republic, Prague
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
hypotermie neni vubec vzacna jak se rika. navic dokaze uzasne uchovat mozek a organy (proto muze prezit clovek 15 minut pod ledem pod vodou prakticky "bez" uhony. Mohl bych dat dloiho prednasku, ale to by asi bylo nezajimave :mrgreen:

EDIT: samozrejme zalezi, zda se jedna o nahodnou hypotermii


Naposledy upravil DaVca dne 19 kvě 2006 19:28, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:23 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
DaVca píše:
No cerny kasel to neni. vsechny symptomy ukazuji na chripku, ale azse jsem bez teplot. odhadl bych to na nejakou jarni virozu. Uvidim, zda budu takhle kaslat skocim si na rentgen.
Jakoby chřipka bez teplot :arrow: "šance" :roll: na studený zápal plic.

Na kašel mám dva dobré návody:
- pokrájená cibule s krystalovým cukrem, výslednou šťávu několikrát denně pít po polévkových lžících (osobně mi to docela chutná)
- večer ** kapek S*********u a tabletku R*******u, abys v klidu a bez kašle prospal celou noc.


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:25 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2005 18:57
Příspěvky: 11677
Bydliště: Czech Republic, Prague
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
siSINka píše:
DaVca píše:
No cerny kasel to neni. vsechny symptomy ukazuji na chripku, ale azse jsem bez teplot. odhadl bych to na nejakou jarni virozu. Uvidim, zda budu takhle kaslat skocim si na rentgen.
Jakoby chřipka bez teplot :arrow: "šance" :roll: na studený zápal plic.

Na kašel mám dva dobré návody:
- pokrájená cibule s krystalovým cukrem, výslednou šťávu několikrát denně pít po polévkových lžících (osobně mi to docela chutná)
- večer ** kapek S*********u a tabletku R*******u, abys v klidu a bez kašle prospal celou noc.


Ne zapal plic to neni. Navic nez cibuli a cukrem se radeji lecim leky. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:29 
Immortal
Immortal
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2005 10:50
Příspěvky: 11041
Bydliště: Wherever, whenever
Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
Skype: kolji23
DaVca: Hovor! :m


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:36 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2005 14:00
Příspěvky: 10501
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
Hodím jeden příklad ze svého blízkého okoli:

Švagrovi po opakovaném žlučníkovém záchvatu vyoperovali žlučník. Ještě na pooperačním se stěžoval na špatné dýchání, museli mu nasadit kyslík. Časem se to trochu upravilo, tak jej převezli na běžnou JIPku. Ale jeho perpetie pokračovaly. Příští den jej poslali na rentgen, kte objevili "nějaký nález" :roll: Švagr měl samozřejmě lepox z raka. Další den byl na tomografu, kde ale nádor vyloučili a tak internisté diagnostikovali zápal plic, na který jej i léčili. Asi po 3 týdnech od operace byl z nemocnice propuštěn - ovšem zvýšené teploty u něj přetrvávaly a jeho dýchání se zase zhoršilo. Doslova jsem ho vyhnal jsem ho na plicní oddělení, kde jej doktorka poslala na specializované plicní pracoviště, kde objevili přičinu - plicní embolii, vzniklou pravděpodobně po operaci. Takže skončil na několik týdnů opět v nemocnici...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:54 
Immortal
Immortal
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2005 10:50
Příspěvky: 11041
Bydliště: Wherever, whenever
Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
Skype: kolji23
Mojho deda operovali a vzapeti zomrel na infarkt :cry: :cry:


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2006 19:59 
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 čer 2005 18:57
Příspěvky: 11677
Bydliště: Czech Republic, Prague
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
siSINka píše:
Hodím jeden příklad ze svého blízkého okoli:

Švagrovi po opakovaném žlučníkovém záchvatu vyoperovali žlučník. Ještě na pooperačním se stěžoval na špatné dýchání, museli mu nasadit kyslík. Časem se to trochu upravilo, tak jej převezli na běžnou JIPku. Ale jeho perpetie pokračovaly. Příští den jej poslali na rentgen, kte objevili "nějaký nález" :roll: Švagr měl samozřejmě lepox z raka. Další den byl na tomografu, kde ale nádor vyloučili a tak internisté diagnostikovali zápal plic, na který jej i léčili. Asi po 3 týdnech od operace byl z nemocnice propuštěn - ovšem zvýšené teploty u něj přetrvávaly a jeho dýchání se zase zhoršilo. Doslova jsem ho vyhnal jsem ho na plicní oddělení, kde jej doktorka poslala na specializované plicní pracoviště, kde objevili přičinu - plicní embolii, vzniklou pravděpodobně po operaci. Takže skončil na několik týdnů opět v nemocnici...


Jasne, tohle je pri pooperacnich procedurach docela bezne. Hlavne u starsich lidi to je podtstana pricina umrti. Jak lezi tak napriklad prochladnou a podchyti se to pozde a organismus, jenz je operaci a zotavovanim vycerpan to proste nezvlada. Navic i u zdravych lidi casto dochazi k tomu, ze telo castecne ignoruje nemoc, aby se mohlo plne venovat "oprave" po nejakem vaznejsim zakroku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz